Escape Room הבריחה מהגראז'

רוג'ר האיום היה אחד הפיראטים המפחידים שהאנושות ידעה. הוא וחבורתו המסוכנת ביצעו עשרות מעשי שוד אכזריים בלב הים. אך באחת הפעמים הוא עשה טעות גורלית שעלתה לו בחייו. הכנופיה השתלטה על ספינת פאר בלב ים וגנבה שישה יהלומים מושלמים. אבל מה שרוג'ר האיום וחבורתו לא ידעו, זה שהיהלומים הגנובים שייכים למכשפה רעה, והיא לא התכוונה לעבור על זה בשתיקה.
היא איתרה את רוג'ר האיום בביתו, הרעילה אותו ואת כל חבורותו והפכה את הבית בחיפוש אחר היהלומים… אבל שוב ושוב נכשלה במשימה ולא הצליחה למצוא היכן הם מוחבאים.

היום, אנחנו ננסה למצוא את היהלומים בביתו הרדוף של רוג'ר האיום. א ב ל (!!!!) יש לנו רק שעה אחת (!!!) למצוא את היהלומים ולצאת מהחדר לפני שהמכשפה תחזור לסיבוב נוסף, וכדאי מאוד שהיא לא תמצא אתכם! חפשו בחדר רמזים, הפעילו את הראש. ברגע שתמצאו את היהלומים והמפתח לדלת …. צאו מהר החוצה! אל תאבדו רגע! אחרת יהיה מאוחר מידי…

ככה התחילה הרפתקאת ה-Escape Room שהכנו ליומולדת 11 של אור.

escaperoom_009

מאז ומתמיד, ימי הולדת אצלנו זאת הפקה (מתים על השטויות האלה).  אחרי ימי הולדת בשלל נושאים במשך השנים (אבירים, צעצוע של סיפור, דרדסים, אופניים, מיינקראפט, האלווין…) שברתי את הראש מה נעשה הפעם. חודש לפני היומולדת היינו בפעם הראשונה באסקייפ רום עם חברים. היה מדליק! נהננו מאוד ואפילו שברנו שיא! תופעת האסקייפ רום זה להיט שתפס חזק (גם בארץ וגם פה). והוא משלב בתוכו כמה דברים שאני מאוד אוהבת- סיפור, משחקים, משימות ותפאורה.

escaperoom_001

ציוד לא היה חסר, גם ביומיום הגראז' (שכבר מזמן שכח את תפקידו המקורי) מלא אצלנו ברהיטים שאספתי בדרך ומחכים לשיפוץ. וגם בתחום האקססוריז להאלווין (HALLOWEEN ליל כל הקדושים) לא תמצאו אצלנו מחסור מאז שהוא הוכרז רשמית כחג האהוב עליי.

escaperoom_004

איל הופקד על החידות ואני על התפאורה, וביחד בנינו אסקייפ רום משלנו בגראז'.
אז איך זה עבד? בחדר הרדוף מפוזרים רמזים המובילים לחידות וצפנים, לקודים ולמנעולים, מפתחות ומקומות מיסתור. כל חידה שהם פותרים מקרבת אותם לפתרון הסופי – מיקום היהלומים הגנובים והמפתח לחופש.

escaperoom_003

הילדים לא מקבלים שום הנחיות (מלבד עבודת צוות ולהשתמש במח ולא בכח) וצריכים לבד לגלות ולהבין מהרמזים המפוזרים מה הפעולה הבאה הנדרשת מהם.

האסקייפ רום היה הצלחה גדולה ביום ההולדת. הילדים נכנסו לעניין והיו פשוט נהדרים! הם הצליחו לצאת 5 דק' לפני חזרתה של המכשפה ולא הצליחו להירגע מהחוויה.

escaperoom_002

והאמת, גם אנחנו לא! כל כך נהננו שהשארנו את הגראז' כביתו הרדוף של רוג'ר האיום במשך חודשים (ואפילו ישבנו איתו בערב לכוס תה וקישקושים), והרצנו את האסקייפ רום לקבוצות של חברים.
המבוגרים מצאו אותו לא פחות מאתגר מהילדים. והצלחנו אפילו להפתיע שתי מכורות כבדות ולקבל מהן אחלה מחמאה.

escaperoom_005

אבל המחמאה הגדולה ביותר הייתה כשפנתה אלי אמא שלא הכרתי, והתעניינה לגבי האסקייפ רום. כי בנה בן ה-10 חבר של חבר של אור, היה ביומולדת, ופשוט לא מפסיק לדבר על זה. איזה כיף!

escaperoom_006

אז בנינו להם  אסקייפ רום בגראז' שלהם. הבאנו את כל הציוד והתפאורה, החידות והמשימות. וכמובן גם את רוג'ר האיום (או מה שנשאר ממנו).

escaperoom_007

היה נהדר! הילדים נכנסו לחוויה והצליחו לצאת ממנה בזמן.

escaperoom_008

והעיקר, עם כל הקסם, הדמיון והאתגר… תחשבו על זה רגע, זאת יומולדת שבה אתם נועלים את הילדים בחדר אחר, למשך שעה שלמה (!), והם עוד יוצאים מבסוטים, לא גאוני?! 🙂

 

 

תגובות