איך לעבור את השבוע האחרון עם הילדים

אוג 2011 ::

פוש אחרון לפני סוף החופש

כמעט צלחנו אותו, את אוגוסט, נשאר ממש עוד קצת… אבל מה עושים בקצת שנשאר???

לבריכה כבר הלכנו, ים, סרטים, חברים, לפחות צעדת עגלות אחת, שתעביר להם שיעור בדמוקרטיה ואת האמונה שיש לנו ולהם את הכח לשנות דברים.
ומה עכשיו?? עדיין נשארו כמעט שבועיים שהם בבית וחם ! חם! חם שם בחוץ! וגם עמוס, ולח ויקר…

אז פוש אחרון ודי, קבלו כמה הצעות לפעילויות, שלא דורשות בהכרח יצירתיות מיוחדת או תקציב בשמיים, והכי חשוב – מתבצעות בבית, במזגן!

הדפיסי לך שקט
בשבוע שעבר,כשאור סיים את הקייטנה, האתרים המופלאים האלה העבירו לנו יומיים של כיף .
ביזבזנו מחסנית דיו שלמה והמון דפים. אבל היה שווה,  ואור היה מאושר עד הגג מכל היצירות , וגם אני:) .

   
הרכבנו משחקי קופסא של שרק, קונג פו פנדה ופיניאס ופרב . משחקים מגניבים, פשוטים, בחינם ועם הדמויות האהובות- מה עוד אפשר לבקש?!. קיפלנו מטוסי נייר וקווה קווה , צבענו ומצאנו את ההבדלים, ויצרנו את כל הדמויות של קונג פו פנדה החדש מקיפולי נייר פשוטים.

האתר של HP מציע מגוון רחב של משחקים ופעילויות עם הדמויות האהובות מהסרטים הכי שווים  והכל בלחיצת כפתור, יוצא מהמדפסת מוכן לפעולה עם הוראות ברורות ופשוטות.  

-האתר השני הוא של דיסני- כל הסדרות והסרטים של דיסני… עושר!
כל מה שצריך זה מחשב, מדפסת, רצוי נייר בעובי 120-160 גר' למדפסת (בכל חנויות אופיס דיפו וכד' , חבילה של 250 דפים של Xerox ב-45 ש"ח), דבק , מספריים והרבה סבלנות, כי הילדים בטוח ירצו הכל מהכל!


מי יבנה יבנה בית
באוגוסט הרבה אנשים עוברים דירות (גם כשמצוקת הדיור מרחפת באויר). כך שלמצוא קרטון של מקרר בחוץ, לא אמור להיות מסובך מידי. עם הקרטון הזה אפשר לעשות נפלאות.


בעזרת סכין חיתוך וקצת מעוף, אפשר להפוך אותו לבית לילדים ואפילו לטירה קסומה . חותכים פתח לדלת, כמה חלונות (ובמקרה של הטירה מוסיפים צריחים), צובעים ביחד עם הילדים, מדביקים מדבקות, תולים ציורים , סתם מקשקשים, הכל כיד הדמיון… מבטיחה, שווה את ההשקעה, יעסיק אותם ימים שלמים.

ונמשכת שיירה…
הפעילות הבאה היתה בקשה של אור (אחרי שבפעם הקודמת נחלה הצלחה מסחררת) .
במשך  חצי יום סידרנו את כל הצעצועים (בובות ודמויות) בשיירה מהמרפסת דרך חדר הילדים ועד לדלת הכניסה.


בהתחלה מיינו לפי סדרות וסרטים (אפשר גם לפי צבעים, אנשים,חיות, מפלצות ואינסוף אפשרויות) – רק זה לקח יותר משעה וגרר משחקי משנה (שלא לדבר על הערך הלימודי במיון וחלוקה).
אח"כ תכננו את המסלול על הנייר, והתחלנו להעמיד אותם אחד אחרי השני בטור ארוך ארוך – זה יצא מעולה, והחזיק מעמד עד לשעות הערב ( גם הסידור עצמו לקח לא מעט זמן- כדאי לקחת בחשבון) .
בכלל, זאת הזדמנות נהדרת לעשות סדר בצעצועים, לגלות הרבה ששכחתם מקיומם ולמסור את המיותרים (אנחנו יצאנו עם ארגז ענק למסירה/מכירה בקידישוק/שוקחתן הקרוב).


מהפך לחדר הילדים
ההצעה האחרונה כרוכה בהשקעה והוצאה קצת יותר גדולה (אך עדיין די קטנה), אבל התוצאות נשארות איתכם לזמן רב.
איזה זמן יכול להיות יותר מתאים לרענון חדר הילדים מאשר ימים אלה? הילדים בבית , שניה לפני שלב חדש בחיים (גן, ב"יס, פעוטון) והחדר יכול לגדול ביחד איתם.
זאת הזדמנות נהדרת לשתף אותם ביצירת חדר חדש וקסום,ככה בקטנה, בלי להיכנס להוצאות מטורפות.


אפשר לצבוע ביחד את החדר, נכון, זה מלכלך וכדאי להערך בהתאם – עיתונים על הריצפה, הילדים בתחתונים ואמבטיה מלאה בהיכון- אבל זה שווה את זה והילדים יהנו בטירוף.
גם לא חייבים את כל החדר, מספיק קיר אחד מפתיע, היום יש בשוק מגוון ענק של צבעים עם נצנצים,כוכבים, מגנטי  ועוד.
אפשר לקשט את הקירות בשבלונותולתת לילדים להטביע את חותמם על הקירות בצורה מסודרת ויצירתית. איך וכמה? הכל בכתבה הבאה.

פתרון פשוט וקל נוסף לעיצוב חדר חדש וקסום הם מדבקות הקיר (כן, אני יודעת, אני משוחדת , אבל זה באמת דרך נהדרת קלה ולא מחייבת). שתפו את הילדים בבחירת המדבקות, בבחירת המיקומים והסיפורים שתיצרו על הקירות, ואפילו בתהליך ההדבקה עצמו.
כשתסיימו, שבו, נוחו והמציאו ביחד סיפורים מצחיקים על הדמויות שעל הקיר.

השקעה קטנה עבור יצירה שתשאר איתם שנים, ודרך נהדרת לשדרג חדר בוגר ועייף או לבגר חדר ילדותי מידי .
כמובן יש עוד אינסוף אפשרויות, כיד הדמיון- וילונות חדשים, אהיל חדש הכל לפי החדר, הגיל והתקציב.

 בהצלחה,
ביחד נעבור את אוגוסט בשלום , נשאר רק עוד קצת…

תגובות