סיבה למסיבה – יומולדת "צעצוע של סיפור"

יום הולדת 6 – "צעצוע של סיפור" ו…"שרק"

אין ספק, הפעם הוא איתגר. ובשום פנים ואופן לא הצליח להחליט בין השניים . אבל זה היופי בימי הולדת עצמאיים, שאפשר להמציא איזה סיפור (מופרך ודמיוני)  שנרצה כך שהילד יקבל בדיוק מה שהוא רוצה. אז גם אם לא תכננתם בדיוק כזאת יומולדת (ויש להניח שלא), תוכלו למצוא פה רעיונות להפעלות ולעשות בקלות התאמה לצורכיכם.

הפעם החלטנו ללכת על כיוון קצת שונה, פחות סיפור מסגרת המלווה את יום ההולדת שלב אחרי שלב (יום הולדת אבירים) אלא יותר יצירת אווירה ע"י תפאורה, משחקים ומשימות שיכניסו את הילדים לעולמם של הכוכבים הנבחרים.

בתחילה, בזמן שהילדים התחילו להתקבץ בגינה הצבורית ליד הבית. תחמנו אזור בדיגלונים ובלונים ויצרנו בו מגרש משימות ומשחקים ברוח הסרטים. היתה שם פינת צילום עם שרק "פוטו שרק", טרמפולינה עשתה הסבה ל"אל האינסוף ומעבר לו", באז שנות אור "אירגן" תחרות קליעה לסל, עם כדור הארץ מנופח , פינת קעקועים ופינת כיבודים עם ג'לי תולעים (מגומי כמובן) משקאות מוזרים ועוד, כמו ששרק היה אוהב .

כל התפאורה והפעילות ליומולדת התבססה על מיחזור ארגז קרטון של מקרר (כבר ציינתי, שכמעט לפני כל יומולדת תוכלו למצוא אותנו תרים אחריהם ברחבי העיר) פתוח לאורכו, כך שיוכל להפתח ולהתקפל לפי הצורך, על כל אחת מפאותיו הייתה פעילות אחרת וע"י משחק בינהם ושינוי פוזיציות קידמנו את היומולדת.

בשלב הזה נחשפו שתי פיאותיו החצוניות שבהם כיכבו דמויותיהם הענקיות של שרק ובאז, שעליהם הורכבו המשימות. את הדמויות הדפסתי ע"ג מדבקת ויניל (בכל זאת, יש לי קשרים) , אך באותה מידה אפשר להדפיס כפוסטר, או להגדיל בצילום ולהדביק בעזרת ספריי דבק ( הדפסה עולה כ100-150 ש"ח). את הדמויות מצאתי באינטרנט באיכות לא רעה בכלל.

אחרי כחצי שעה שבה הילדים זרמו לאיטם, ניסו וחוו כל אחת מהפינות ונכנסו לאווירה. ריכזנו אותם על מחצלות והתחלנו בחלק השני של יום ההולדת – תחרויות ומשחקים.
ראשון התחלנו בבינגו עם דמויות משני הסרטים, לבינגו יש כמה יתרונות. ראשון, הוא מאוד פשוט להכנה. אפשר להוריד טמפלטים מוכנים להדפסה במגוון נושאים מהרשת. דבר שני, במשחק הזה כולם משתתפים והוא כלי עזר נוח לארגן את כולם, להושיב ולגייס אותם לפעילות רגועה.

את קלפי הבינגו הדפסתי על ניירות קשיחים, וכל ילד קיבל מדבקות לסימון (במקום טושים, טריק שלמדתי מהגננת של אור). ובנוסף הדפסתי כל אחת מהדמויות על ריבוע קרטון גדול יותר ואליו חיברתי מקל ארטיק , כך שכל פעם אור משך מהערימה דמות אחרת והציג אותה לכל הילדים.
* טיפ מנסיון – אני הגזמתי לגמרי בכמות הדמויות שהשתתפו בבינגו, בכרטיס צריכים להיות 9 ריבועים. ומספיק שיהיו כ15 דמויות ולא יותר. אחרת זה הופך להיות ארוך מידי ולילדים נגמרת הסבלנות. אני מציעה לתת פרס לשלושת המקומות הראשונים, ובנוסף לחלק פרסים קטנים בין המשימות לילדים שיושבים יפה, מצביעים יפה וכו'… עוזר לשמור על הארגון והשקט.

המשחק השני היה " דייג חייזרים" על חלקו הפנימי של הקרטון, הדבקתי את דמות החייזר מצעצוע של סיפור, ומתחתיו שני פסי מגנט (בחנויות היצירה למינהן ניתן לקנות פס מגנט שמצידו השני דבק) , אחד לכל משתתף.אור בחר כל פעם 2 משתתפים , כל אחד מהם קיבל חכה, מקל צבוע ובקצהו חוט שאליו מחובר מגנט ( אפשר גם לקנות חכות פשוטות מפלסטיק הנמצאות בכל חנויות " הכל בשקל").במדפסת הביתית הדפסתי דמויות של החייזרים על נייר מעט קשיח יותר מהרגיל. חוררתי, וחיברתי אטב מתכת לכל אחד מהם. משימת המתחרים הייתה לדוג כמה שיותר חייזרים ולהימנע מדמותו של זורג הרשע , שמורידה ניקוד. כל מתחרה תלה על הפס המגנטי שלו את החייזרים שתפס. ובסוף אור ספר את השלל של כל מתחרה והעניק פרס למנצח.המשחק עצמו אורך אומנם כ-5 דק', אל הילדים רצו להמשיך לשחק. וכל פעם עלה זוג אחר להתחרות.

אחרי שמיצנו את השלב הזה, פתחנו עוד פאה בקרטון וחשפנו משחק חדש. הפעם הכוכב היה מר תפו"א מצעצוע של סיפור, אשר כמו שמתאים לו, היה מפורק לחלקיו. עיניו של המתמודד המתנדב נקשרו בסרט, וכשעיניו עצומות הוא היה צריך להרכיב מחדש את מר תפו"א המפורק. סוג של פרפזה על "איפה הזנב" הידוע. זה כמובן גרר הרבה מצבים מצחיקים, שילובים משעשעים והרבה צחוקים.וגם את זה הילדים לא רצו להפסיק לשחק, כולם רצו לנסות והמשכנו את המשחק עוד כמה סיבובים .

את חלקי הדמות (עיניים, אף, פה, כובע, אוזניים, שפם וכו') גזרתי מלבד. בסיס הדמות גם הוא נגזר מלבד והודבק לקרטון עם ספריי דבק. החלקים התחברו לבסיס ע"י סקוטשים, אשר גם אותם ניתן למצוא בכל חנות יצירה , כשמצידם השני יש נייר דבק.  לוח המשחק שרד ממש יפה את הפעילות ואף אומץ ועבר אח"כ עוד כמה ימי הולדת… ולמיטב ידעתי עדיין מסתובב שם איפשהו ומשמח ילדים .

מהמשחק האחרון קצת חששתי, לא הייתי בטוחה אם הילדים ירצו להשתתף. חיפשנו משחק שייצג את שרק (שקצת הוזנח עד עתה) והגענו לצנצנות ענק מפלסטיק, מלאות ברפש (אבקת ג'לי, צבע מאכל ירוק ומים) שבתוכם קבורות גולות צבעוניות. על הילדים היה להוציא את הגולות מתוך הביצה של שרק. מי שמוציא ראשון את כל הגולות, מנצח. החששות שלי היו לשווא, זה היה הלהיט של היומולדת! כולם רצו להשתתף, להתלכלך שוב ושוב. ועד היום הילדים מזכירים לי את המשחק הזה.

רגע העוגה הגיע , השירים וכיבוי הנרות. עוגות (ובכלל בישולים) אינם הצד החזק שלי! אני יודעת להכין עוגת שוקולד אחת פשוטה ומאוד מוצלחת, של קארין גורן מסיפרה " אפייה זה משחק ילדים" , באמת הכי פשוט שיש, ובזה עשיתי וי על חובותי כאמא. כך גם  לקשט, לבנות בסוכר וכו'  אינם נמנים מכשרונתיי. אז מצאתי פתרון פשוט ומרשים שקוצר מחמאות בכל פעם. אני פשוט משתמשת בדמויות פלסטיק לקישוט העוגה. וכך הופכת אותה לעוגת נושא בלי הרבה מאמץ ובלגאן.

ואי אפשר כמובן בלי שקיות הפתעה, אז הפעם הכנו פניאטה משלנו, בצורת חללית של באז. השתמשנו בקופסאת קרטון, קצת צבענו, הדבקנו, הוספנו כנפיים. ולפי ההנחיות שמצאנו ברשת, הכנו את הפתח בתחתית החללית, אליו קשרנו סרטים, כשרק אחד מהם פותח את הפניאטה. כל ילד בתורו ניגש, איחל לאור ברכת יומולדת ומשך בחוט. עד שהפניאטה נפתחה ומבול של שקיות הפתעה צנח לריצפה.

זהו, יומולדת 6 מאחורינו , מתחילים לחשוב על היומולדת הבאה…
בקרוב יומולדת " הדרדסים בעולם הדינוזאורים".

ולא לשכוח את הטיפים –
1. לתת לילד היומולדת לנהל את המסיבה, לבחור משתתפים, לחלק פרסים, לקבוע.
2. לצייד את המפעיל בפריט בולט- כובע גדול, גלימה וכדומה.
3. להשתמש בפרסים קטנים במהלך היומולדת ולצ'פר התנהגות טובה.
4. גם בפניאטה עדיף להשתמש בשקיות הפתעה ולא ממתקים בתפזורת, זה אומנם פחות מרשים אבל חוסך הרבה בלגאן ובכי.

נ.ב.
את הפרינטבלס המקסימים האלה, לphoto both של "צעצוע של סיפור", גיליתי הרבה אחרי היומולדת. אבל אם הייתי נחשפת אליו כבר אז, אין ספק שהוא היה נכנס ליומולדת 🙂

מוזמנים לבקר בלוח שלי בפינטרסט לעוד רעיונות.

מזל טוב ובהצלחה ♥

תגובות