סיבה למסיבה -יומולדת "הדרדסים בארץ הדינוזאורים"

יום הולדת 7 – "הדרדסים בארץ הדינוזאורים"

כן, זאת הייתה השנה שבה הדרדסים שבו לחיינו בקול תרועה רמה, במקביל… הדינוזאורים מעולם לא עזבו.
וכך יצא שיומולדת 7 הייתה בסימן " הדרדסים בארץ הדינוזאורים"  (כבר ציינתי שהבן היקר שלי מתקשה בבחירות) שילוב מאתגר, מופרך,מלא דמיון שיצר אחלה יומולדת.  והיווה הוכחה שניתן לארגן כל יומולדת, בכל נושא וכל שילוב אם הולכים עם העניין עד הסוף.
אתם מוזמנים לאמץ רעיונות ולעשות להם התאמה לנושא היומולדת שלכם.

הפעם חזרנו לסיפור מסגרת שיאחד בין הקצוות, ובשמו יצאנו להרפתקאה-
הדרדסים כושפו ע"י גרגמל המרושע, שהעביר אותם הרחק לארץ הדינוזאורים. רק שיקוי מיוחד שיכין דרדסאבא יוכל להעביר קבוצה של נבחרים לארץ הדינוזאורים, כדי להציל את הדרדסים ולהחזיר אותם הביתה בשלום.

נפגשנו כולם בכפר הדרדסים, כדי לדרדס פתרון.  את ארון המשחקים כיסינו בשמכה ירוקה ועליה יצרנו בית פטריה גדול, את חלקו העליון גזרתי משעוונית מתאימה ואת חלקו התחתון ציירתי על בריסטול.כך השגנו שתי מטרות, גם חסמנו את ארון המשחקים מסיבות מובנות, וגם יצרנו רקע, תפאורה שתכניס את הילדים לאווירה ותמקם אותם בסיפור הרקע.

משימת ההצלה הראשונה שעמדה בפני הילדים, היא למצוא את הדרדסים שנותרו בכפר, כדי  שיוכלו לעזור לנו.
לשם כך , הגדלתי לA3 כפולה מתוך הספר "איפה בר כח?" (קלסיקלטת), שבה צריכים למצוא מס' דרדסים ספיציפיים בתוך תמונה מלאה בפרטים.  כל ילד קיבל זכוכית מגדלת, ובשיתוף פעולה הצליחו הילדים לאתר את הדמויות.
* טיפ מנסיון – כדאי להכין יותר מלוח אחד, או לחילופין להגדיל לגודל A2. קצת היה צפוף לכל הילדים על לוח אחד.

אחרי שעמדו במשימה הראשונה והנבחרת הושלמה. היו הילדים מוכנים לשלב הבא. סידרנו אותם בטור מדוגם, הצעדנו אותם קצת לאורך הבית ובסוף המסע חיכה להם שיקוי כחול (ספרייט עם מעט צבע מאכל) שדרדסאבא הכין, ותותי בר מדורדסים (סוכריות) שיתנו להם את כוחות הקסם הדרושים כדי להגיע לארץ הדינוזאורים הרחוקה.

ומאחורי הקלעים, סידרנו כבר ביום האתמול, את החדר של אור והפכנו אותו לעולם דינוזאורים מפחיד. את התאורה הרגילה החלפנו במנורה ירוקה חלשה (אפשר גם לכסות בנייר צלופן ירוק), פיזרנו בחדר דינוזאורים תלויים מצויירים על קרטון ממוחזר, ובובות דינוזאורים מתנפחים. קשרנו חבלים לאורכו ורוחבו של החדר ועליהם תלינו סרטי ניירות קרפ ירוקים, חומים, כדי להוסיף לנפח ולאווירה של הג'ונגל. ולכל זה הוספנו הקלטה שהורדנו מהרשת של קולות יער וצרחות של דינוזאורים. היה מפחיד.

כדי להעצים את החוויה, נכנס קודם כל איל לחדר, כדי ל"בדוק את המצב", ושאר הילדים נשארו דרוכים מחוץ לדלת. הוא צרח קצת, דפק  קצת על הדלת וברח משם בצעקות… זה עשה את העבודה.
אחריו נכנסו בזוגות הילדים, כשהמטרה שלהם היא למצוא את ביצי הדינוזאור המפוזרים בחדר. אשר בתוכם מתחבאים להם הדרדסים החטופים.

כדי לחלץ את הדרדסים מתוך הביצים, היו צריכים הילדים לשבור את הביצים.
את הביצים הכנו אור ואני מחימר . ובחלקם החבאנו בובות דינוזאור קטנות ובחלקם (4) דמויות דרדסים (מהארטיק). כל ילד בתורו שבר את הביצה שמצא עד שגילינו את 4 הדרדסים האבודים.

שמחה וששון, המשימה הושלמה. אך איך ננצח את הדינוזאורים?. אין בעיה, דרדסאבא דירדס פתרון , ובעזרת שיקוי קסמים (מכניסים  1 כף סבון כלים, 1 כף אבקת אפיה ו 2 טיפות צבע מאכל אדום לכוס, ומניחים אותה  באמצע הר הגעש. שופכים ½ כוס חומץ ומתרחקים מעט) הר הגעש (שהכנו מראש מעיסת נייר)  מתעורר לחיים ומביס את הדינוזאורים.
* טיפ- כדאי להכין מראש מספר כוסות עם "השיקוי" , כי כולם רוצים לנסות.

אכן סיפור הזוי, אבל לילדים אין גבולות לדמיון, רק תנו להם לעוף, ספקו להם קצת תפאורה ועזרים. והכל יראה להם הגיוני ובר ביצוע.

ולסיום, העוגה.
כמו שכבר סיפרתי, אני מאותגרת עוגתית. יש לי מתכון אחד מנצח , שאיתו אני רצה לאורך השנים (קארין גורן מתוך " אפיה זה משחק ילדים"). ומאחר שגם בקישוטי עוגה, בצק סוכר וכו' אני מאותגרת.אני מוצאת לי פתרונות ותחליפים פשוטים. את עוגת היומולדת אפיתי ב 2 תבניות, תבנית קוגלהוף ותבנית מלבנית פשוטה, לאחר האפיה הפכתי את העוגה העגולה על העוגה המלבנית וכך נוצר לי הר געש. מתוך ההר זורמת הלבה העשויה מקצפת עם מעט צבע מאכל. ולהעצמת האפקט, הוספתי כמה זיקוקים. מסביב פיזרתי דמויות פלסטיק של דינוזאוירם ודרדסים שהשלימו את הסיפור.

זהו, יומולדת 7 מאחורינו… ובקרוב, יום הולדת אופניים.

מוזמנים לבקר בלוח שלי בפינטרסט לעוד רעיונות.
מזל טוב, ובהצלחה ♥

תגובות