התורכים, בעלי והדרך החדשה

יול 2011 ::

כששואלים אותי מה אני עושה, אני תמיד קצת מגמגמת, המממ…יש לי חברה ל… הממ… אני עושה מדבקות קיר… מאיירת … מעצבת…. עצמאית… לא בדיוק יודעת איך לקרוא לזה, קצת מתנצלת על היומרה…

לפני כשנה וחצי , עזבתי מקום עבודה בטוח למדי, בתפקיד מכובד ולרוב מספק – סופרוויזרית בחברת אנימציה המתמחה בסדרות לגיל הרך- ויצאתי לדרך עצמאית. היה לי רעיון, אבל לא ממש ידעתי איך ליישם אותו.
בחודשים הראשונים בעיקר נהנתי מהחופש שנפל בחלקי , ביליתי עם חברות, מסעות שופינג, סרטים…וכשהקסם החל לפוג (וגם התקציב) התחלתי בהגשמת החלום…

ישבתי לעשות את מה שאני עושה הכי טוב, לאייר דמויות שמדברות לילדים ולספר דרכן סיפור. במדבקות הקיר מצאתי את הפורמט המתאים לי, שיביא את שני הדברים לידי ביטוי.
כשרק התחלתי לחשוב בכיוון הזה (לפני כשנתיים וחצי) מדבקות קיר מויניל עדיין לא היו נפוצות, אבל עד שהרעיון הפך למוצר, המודעות  גדלה  ויחד איתה התחרות.

olama_shiri_002

אבל, האמנתי שהמוצר שלי מספיק שונה ומיוחד. הערכות שיצרתי התאפיינו בדמויות מלאות פרטים ואופי, שיוצרות סיפורים על קירות החדר.
החדר של בני, אור, אז בן 4, הפך למשטח הניסויים.  וכשאור הפך את דמויות "עולמה חי"  שבחדרו לחבריו, בירך אותם כל בוקר וכל לילה לפני השינה, והמציא עליהם סיפורים, ידעתי שהצלחתי.

כך נולדו להם 6 עולמות (עולמה ים, עולמה חי, עולמה אגדות, עולמה פרחים, עולמה פיות ועולמה חווה) ובעלי המוכשר בנה לי אתר מקסים (אין ספק, זה יתרון ענק שאחד הטובים בארץ ב-Ux הוא בן הזוג הפרטי שלי) ויש דף בפייסבוק… ומה עכשיו? בליצור אני טובה, בלשווק את עצמי …על הפנים!

את החשיפה האמיתית הראשונה קיבלתי בהזדמנות נדירה (ושוב בזכות בעלי שיחיה).
אתן זוכרות שלפני כשנה, האקרים תורכים פרצו לאתרים ישראלים והפיצו ססמאות ואימיילים של  משתמשים?! אז בעלי, שיחיה, בנה מנוע חיפוש המאפשר לכל אחד לבדוק האם גם המייל והסיסמא שלהם, הגיעו לרשימות שהופצו.  הוא העלה אותו לאתר/ בלוג שלו כשירות חינם, ומאחר שהייתה היסטריה לא קטנה סביב העניין, האתר והשירות פורסמו בכל כלי התקשורת, ועשרות אלפי אנשים נכנסו ונעזרו בו.
עוד לפני שכל זה קרה, איל שם פרסומת לעולמה באתר. וכך יצא שבזכות התורכים ובעלי, קיבלתי את החשיפה הגדולה הראשונה.
משם דברים התחילו להתגלגל מפה לאוזן… בפייסבוק, המלצות של חברים ולקוחות ופתאום-אני בכל מקום.

olama_main_h

השבוע התפרסם ב"הורים וילדים" ראיון קצרצר איתי, במסגרת מדור "עצמאי בשטח", בו אני מספרת על עולמה ונותנת עצות איך להעמיד עסק מצליח… ועדיין, אני מסתובבת עם ההרגשה של "מי אני, מה אני שאתן עצות לאנשים אחרים".
מסתכלת על הכול מהצד ולא לגמרי מרגישה כעסק.

אז הלכתי אתמול ליעוץ במט"י (מרכז טיפוח יזמות ) לקבל קצת עזרה במקומות בהם אני חלשה, לבדוק האם הצעדים וההחלטות שאני לוקחות נכונות?!
נכנסתי ליעוץ ויצאתי מחוזקת.
היועצת ,ליאורה ,הקשיבה לי, ונתנה לי את הטפיחה על השכם שכל כך הייתי צריכה. שאני בדרך הנכונה, שההחלטות שלי נכונות ושמצבי לא רע לעסק מתחיל – איזה כיף! כמה הייתי זקוקה לאישור הזה.

אז הי, שמי שירי ואני "הבעלים והיוצרת"  של עולמה, מדבקות קיר לחדרי ילדים.

olama_main_h2

 

תגובות