ושמחת בחגיהם והיית אך שמח

עונת החגים בעיצומה באמריקה. האלווין (Halloween – ליל כל הקדושים) כבר מאחורינו, טנקסגיבינג (Thanksgiving – חג ההודיה) אוטוטו פה ולאחריו הביג פינאלה – קריסמס (Christmas – חג המולד) וערב השנה החדשה. האמריקאים לוקחים את החגים שלהם ברצינות רבה, וזה מראה מרהיב שקשה להתעלם או להישאר אליו אדיש. וכאן מתחילה הדילמה שאותה חווה, אני מאמינה, כל ישראלי שנמצא פה – עד כמה לקחת חלק בחגיגות… כי הרי אלה לא החגים שלנו – חלקם מבוססים על חבר'ה, שאיך נגיד בעדינות, לא כל כך חיבבו אותנו. וכמובן מעל הכל, איך לא לבלבל את הילדים ולשבש להם את הזיקה לחגים הישראלים (כי ביננו, איך שלא תסתכלו על זה, קריסמס הרבה יותר מרשים מחנוכה).

בשנה שעברה (אוקטובר), כשרק נחתנו פה, הגענו בדיוק לטירוף של האלווין. וזה בהחלט טירוף. חודש לפני, כבר כל החנויות, הבתים והרחובות מקושטים בשלדים, דלעות, ערפדים וזומבים – כמה שיותר מפחיד יותר טוב. ועוד לפני שהאלווין מספיק להגיע, כל התפאורה מתחלפת לאורות נוצצים בצבעי ירוק, אדום, זהב…
איילים, מזחלות, גמדים וסנטה קלאוס אחד.

מאחר שהבן שלי כבר גדול למדי (10), הדאגה שלא יזכור/יכיר את חגי ישראל, או שלא יצליח לעשות את ההפרדה, פחות חזקה. ומאחר שאנחנו, בכל מקרה, חסרי זיקה לדת באשר היא – החלטנו לאמץ את גישת "ברומא התנהג כרומאי" ולקבל את החגים והתרבות השונה בידיים פרושות בזמן שהותנו פה.
אנחנו מתייחסים לזה כהזדמנות מדהימה לחוות את מאפיניה וחגיה של תרבות חדשה, שעד עכשיו יצא לנו לראות רק בסרטים ובסדרות טלוויזיה. וחוץ מזה, זה כיף גדול!!!

 

h001מאווירת החג, זומבים, גולגלות וגילוף דלעות.

 

אז כאמור, זה מתחיל בהאלווין, חג מעט תמוה, שעוד לא ירדתי לסוף מהותו… בואו נגיד שאם אתם מתכננים לרצוח מישהו (ואני מקווה שאתם לא) וחושבים איפה כדאי להחביא את הגופה – בהאלווין לא תיהיה לכם בעיה. תוכלו פשוט להניח אותה על הדשא מקדימה, לתלות על עץ הלימונים הביתי או לתחוב אותה לבגאז' כשרגליה מבצבצות החוצה, וזה יראה טבעי להחריד. על הדרך גם תקבלו נקודות זכות שכונתיים על היצירתיות וההשקעה. כן, כמה שיותר מפחיד, ביזארי ודוחה – יותר טוב! חצרות הבתים מתחרות ביניהם על כמות קורי העכביש, השלדים והאימה. ואפילו בחנות הסופר המקומית יש סיכוי טוב שבובת שלד מאיימת תקפוץ עליכם בכניסה או תרחף מעליכם כשמבט מצמית בעיניה.

 

h1מבחר עדין ביותר ׁ(יחסית) מחנות spirit.

 

אחרי שרואים זאטוטים מפעילים בובות בגודל ומראה טבעי, בחנות spirit (חנות שנפתחת כל שנה רק לקראת האלווין, כל פעם במיקום אחר) , ובה עשרות דמויות שנלקחו מסרטי האימה המפחידים ביותר שאתם יכולים לדמיין, קשה שלא לתהות מי מממן אח"כ את הטיפול הפסיכולוגי של הילדים הקטנים שנחשפים לכל המראות האלה (ואולי דווקא פסיכולוגיים יגידו שזאת התמודדות בריאה ומשחררת?!?).

 

h003אמאל'ה!! מי יותר מפחיד? אור בתחפושת מומיה שהכנתי לו ושומר הסף החדש .

 

אבל אם שמים לרגע בצד את המוזרויות… זהו חג מדהים!!! ובהחלט החג הכי מעוצב בשנה (טוב, נו, בתחרות צמודה לקריסמס). כמה פעמים בחיים ניתנת לכם ההזדמנות לעצב את ביתכם כבית רדוף haunted house, לתת דרור לדמיון ולהשתגע בלי גבולות. אני פשוט מתה על החג הזה! (ובמקרה הזה הביטוי יושב בול). הוא מאפשר לי לממש פנטזיות ולהתפרע כמו שרק בהאלווין אפשר.

 

h004הטלת גולגלות, מיני גולף מכשפות, מירוץ עיניים, באולינג מומיות… שלל משחקים מוכרים עם טוויסט.

 

אז זה התחיל ביום ההולדת של אור, שחוגג רק כמה ימים לפני החג… כך שזה מתבקש. המשיך ב"קישוט" הכניסה הקדמית, תחפושות כמובן (איזה כיף שפורים מגיע פעמיים בשנה). והגיע לשיאו במסיבת האלווין שערכנו לחברים. סוף סוף הזדמנות ליישם כמה רעיונות שאספתי בפינטרסט ועד עכשיו יכולתי רק להזיל עליהם ריר מרחוק.

 

h005תפאורה שיצרנו למסיבת האלווין בבתינו.

 

Thanksgiving, לעומת זאת, איכשהו נבלע לו בין שני הענקים (Halloween ו- Christmas) שסוגרים עליו משני הצדדים. החג הלא דתי הזה, שבמרכזו רעיון מקסים של אמירת תודה על כל מה שיש לנו … מסתכם בארוחת חג שגם עליה מעפילים הקניות והעמידה בתור של Black Friday (הסיילים המטורפים של השנה).

 

h006

 

אבל קריסמס, אחחחח קריסמס… חגיגה שלמה של אורות מנצנצים, עץ אחד קסום ומעוצב (מצטערת, העץ הזה הוא פשוט שוס עיצובי, אין מה לעשות), וימבה מתנות באריזות מרהיבות. קשה להתעלם ולהישאר אדישים כשלכל מקום שאתה הולך (שוב, גם בסופר המקומי) אוירת החג מציפה אותך. בתים מעוצבים בהשקעה מטורפת, שירי החג המתנגנים בלופ מתמשך בתחנות הרדיו ובחנויות. ואינסוף קישוטים מאירי עיניים … אז נכון, שכל ההשקעה מכוונת כדי שתקנה ותקנה ותקנה (כי בתכלס זה מהות החג פה) אבל עדיין זה פשוט מרהיב.

 

h007

 

אז קנינו עץ וקישטנו כמיטב המסורת (לא שלנו, אבל מסורת), קנינו מתנות אחד לשני, שתינו Eggnog והכנו עוגיות ג'ינג'ר. ולרגע הרגשנו כמו בתוך סרט. וזה היה קסום.
השנה,  נחגוג את חג האורות, עם אורות מנצנצים, חנוכיה, נרות  ועץ מקושט. סופגניות, Eggnog והרבה מתנות… כי אם אנחנו כבר פה, מי אמר שאי אפשר להנות מכל העולמות?

 

 

תגובות