פורים – הכל מתחיל בראש


כמה שאני אוהבת את פורים!
הזדמנות של פעם בשנה לשחרר את כל היצירתיות ולהתפרע. לחזור לרגע להיות ילדים או להגשים פנטזיות חבויות. אבל כאן, בקליפורניה הרחוקה, פורים קצת מתפספס לו. נכון, אין לי סיבה לקטר… האלווין הוא תחליף לא רע בכלל שאני בהחלט מנצלת אותו עד הסוף (מוזמנים להציץ בהאלווין האחרון שלנו). אבל עדיין מרגישה קצת מחוץ למשחק כשכל הפייסבוק מתמלא בתחפושות, משלוחי מנות והכנות. כשאור מבקש שהשנה אכין לו תחפושת של הירו (Big Hero 6ׂ), אני בהתחלה נרתמת להתלהבות ומתחילה ללקט ולאלתר, אבל מהר מאוד מבינה שאין באמת למה להשקיע כל כך בשביל פורימון של הצופים הישראלים (עם כל הכבוד).  אז נכון שעם הקהילה הישראלית הענפה שיש פה, נעשים כל המאמצים לציין את החג – ממשלוחי מנות בין הבתים (בסגנון הגמד והענק), דרך פיקניק פורים בפארק, ועד, כאמור, הפורימון. ואנחנו, כמובן, לא נפספס אף אחד מהם או כל הזדמנות קטנה לחגוג… אבל זה עדיין לא אותו דבר כשלא כולם חוגגים יחד איתך ואין את האווירה המיוחדת הזאת שיש רק בארץ.
אז כמו שנהוג לאמר, באין ציפור שיר גם עורב יחשב כזמיר. כששמענו שיש מסיבת פורים עם להקת "הפיתות" (להקה מקומית של קאברים ישראלים) מיד קפצנו על המציאה. התלבשנו על התחפושות והתלהבנו כאילו מינימום הוזמנו לנשף.

2

בניגוד לשנים קודמות, ולשלל תחפושות שאילתרתי והרכבתי בלי לדעת לתפור – "תחפושות בלי חוט ומחט", בשנה שעברה בדיוק סימנתי וי על משימת התפירה. לקחתי קורס, קניתי מכונה והגעתי מוכנה עם מחטים שלופים, וידע בסיסי ביותר.  לתופרים מתחילים (ובכלל) הרשת והפינטרסט בפרט, טומן בחובו אוצר אינסופי של פאטרנים ודוגמאות לכל מה שרציתם לתפור ולא ידעתם.
בשיטוטיי נתקלתי בהכוונה לתפירת כובעי פליז, כל כך פשוטה שזה לא יאמן. צ'יק צ'אק נרתמתי למשימה ותפרתי לנו ארבעה כובעי מיניונים בקלי קלות. ואחרי ש80% מהתחפושת הייתה גמורה. ליקטנו 4 אוברולים ג'ינס וחולצות צהובות מחנויות היד שנייה, והיצירה שבאיזור. הטרנספורמציה הושלמה, ואפילו זכינו במקום הראשון בתחרות התחפושות. תודו שאנחנו חמודים ככה :).

3

למחרת, לקראת פורימון הצופים, וכדי שאור לא ירגיש מחוץ לעיניינים ויזכה לטעום גם הוא מאווירת החג (בכל זאת, זה חג הילדים לא?!), הוספתי עוד כובע למיניון הסגול. רעמת השיער, הייתה קצת יותר מאתגרת, ולקח לי קצת זמן לפתור את העניין. אבל בסופו של דבר מצאתי צעיף שעיר וסגול שנתפר לכובע ועשה את העבודה. ככה הפכנו למחרת היום למשפחת מיניונים מפוארת, עם בן משפחה אחד קצת פרוע (וסגול).

4

כובע מוצלח יכול לארגן לכם תחפושת בקלות. כי הרי הכל מתחיל בראש. ההכוונה המצורפת מאתר Fleece Fun, מפורטת וברורה, כוללת וידאו ופאטרנים להדפסה במגוון מידות (ובחינם). תוכלו להשתמש בה כדי ליצור מגוון אינסופי (כיד הדמיון) של כובעי מפלצות, לוחמים,חיות קיימות ודמיוניות. מויקינגים, דרך דרקונים… ארנבות, צפרדעים וכלבלבים. הכל מבוסס על אותו הפאטרן ועל אותו העיקרון. אני לדוגמא, הכנתי כובע נוסף של מייק, מ "מפלצות בע"מ", שבשילוב בגד ירוק יכול להפוך בקלות לתחפושת מנצחת (או להישאר כאקססורי מדליק לימי החורף הקרים).

5

אז יאללה, תפעילו את הראש, מיצאו רעיון מנצח, ותתחילו בראש – עם כובע מדליק וקל לתפירה.
וכמו תמיד, אם אתם מאמצים את הרעיון, אשמח מאוד אם תעלו את התוצאות לעמוד הפייסבוק שלי, שכולנו נהנה.
שיהיה חג שמייח!.

(תודה מיוחדת ליובלי – הדוגמן הקטן והמקסים ♥).

תגובות